• Головна
  • Блог
  • Руйнуємо міфи, які склалися на ринку нерухомості

Руйнуємо міфи, які склалися на ринку нерухомості

Ринок нерухомості для багатьох людей - «темний ліс», про який склалося безліч чуток і міфів. Опиняючись у владі цих міфів, як покупці, так і продавці лише ускладнюють процес проведення угоди з нерухомістю.

Міф  Я знаю, скільки коштує моя квартира.
Як ви визначите ринкову вартість своєї квартири? Напевно заглянете в газети, в інтернет і будете порівнювати параметри своєї квартири з вже виставленими на продаж.
Але чи можна бути впевненим, що в цих джерелах вказана реальна ринкова ціна об'єкта, а не та, яку хотів би отримати продавець і яка може відрізнятися від реальної на кілька сотень тисяч гривень?
Або ваш сусід зовсім недавно продав свою квартиру «по дуже цікавій ціні»? Можливо, це так, але швидше за все він злегка «прикрасив» дійсність, щоб уявити ситуацію в більш вигідному для себе світлі, так би мовити, захотів похвалитися.
Насправді радимо задуматися, а чи так просто визначити вартість вашої квартири самостійно, без залучення фахівців? Адже головний спеціаліст тут - це ринок, і тільки він зможе визначити дійсну вартість квартири.
Набагато краще заздалегідь виявити привабливу для покупця ціну і почати продаж з неї, ніж, спочатку не маючи тих, з ким торгуватися, відлякувати клієнтів завищеною вартістю. Підняти ж ціну, якщо відчується попит, ніколи не пізно.

Міф  Зробивши ремонт, можна продати квартиру дорожче. 
Колись це було правдою, але ті часи давно пройшли. Сьогодні, як кажуть фахівці, робити хороший ремонт перед продажем квартири - безглузда витрата грошей і часу. Якщо квартира в дуже поганому стані, то ситуацію може виправити лише косметичний ремонт.
Найголовніше ж - зробити генеральне прибирання, викинути непотріб, випрати штори, створивши таким чином затишок. Також потрібно постаратися привести в порядок під'їзд: вимити підлогу і стіни, вкрутити лампочки, провітрити приміщення. Все це, безсумнівно, зробить позитивне враження на потенційних покупців.

Міф  Від забудовника дешевше.
Поширена помилка: без посередника квартира в новобудові обійдеться дешевше. Здається, що у забудовника буде максимально вигідна пропозиція, так би мовити, «від виробника». Але насправді у агентств нерухомості ціни будуть такими ж, так як агентствам за роботу платить забудовник, а не покупець. У більшості випадків вартість квартири у забудовника і агента буде однаковою, причому знижки та акції доступні в обох випадках.

Міф  Більше агентів - швидше продаж.
Ще один міф, заснований на побутовій логіці, говорить: продати квартиру вдасться швидше, якщо виставити її на продаж відразу у кількох агентів. Насправді кожен з них буде прагнути отримати свою комісію від угоди з нерухомістю, що призведе до зниження вартості об'єкта. Таким чином, кількість найнятих агентів на швидкість продажу не впливає. Найбільш ефективний шлях - укласти ексклюзивний договір з обраним агентством.

Міф  Ріелтор - дороге задоволення.
Багато фахівців вважають, що більш комфортно і правильно, коли ріелтор працює, чекаючи винагороди і подяки саме від продавця, задовольнивши інтереси продавця, а не покупця. Адже інтереси цих клієнтів прямо протилежні.
Саме тому сьогодні стрімко розвивається новий вид співпраці ріелторів і продавців нерухомості, коли після продажу квартири послуги ріелтору з отриманої суми оплачує продавець.
Даний підхід дозволить не відштовхнути покупців, а, навпаки, збільшити їх кількість, адже, незважаючи на те, що в кінцевому підсумку агентську винагороду оплачується з грошей покупця, його витрати залишаться такими ж. Психологічно це більш привабливо: покупець відразу буде знати, що йому не потрібно платити ніяких комісійних, адже він не замовляв послугу. Тому варто довіритися професіоналам.

Нехай продаж квартири стане для вас радісною подією, а не обтяжливим заходом! 

Prostir Агенція Нерухомості
Здійснює мрії про нове та комфортне житло вже понад 10 років.

Асоціація фахівців з нерухомості
Члени асоціації фахівців з нерухомості України.