• Головна
  • Блог
  • Як уберегти себе при купівлі квартири – кілька порад від АН Prostir

Як уберегти себе при купівлі квартири – кілька порад від АН Prostir

Купівля будь-якої нерухомості пов'язана з ризиками. Недобросовісні брокери, ріелтори або навіть власники, які порушують чуже право власності, можуть залишити без квартири, за яку покупець встиг віддати круглу суму.

 Прописати в договорі реальну вартість майна!
Продавець може назвати одну ціну - маркетингову, для залучення покупців, а продати за зовсім іншою. У цьому зацікавлений не тільки продавець квартири, а і її покупець. Але якщо продавець квартири вже після її продажу за якоїсь причини передумає і вирішить анулювати угоду (на що він, до речі кажучи, має повне право), суд піде йому назустріч. Квартира повертається її колишньому власникові, а власник виплачує покупцеві тільки ту суму, що вказана в договорі. 
Потрібно чітко прописати, скільки всього ви заплатили. Це збільшить податкове навантаження і нотаріальні витрати, але в разі анулювання договору захистить вас.

 Прописати в договорі особливі випадки.
Окремим пунктом вказати, що в разі повернення майна, покупець має право повернути всі гроші, які заплатив за квартиру. Таким чином ви гарантовано зможете довести, що була витрачена конкретна грошова сума.

 Прописати штрафні санкції в разі повернення майна.
Чітко встановити межі відповідальності продавця в разі анулювання договору. У покупця є шанс повернути завдаток у разі зриву угоди з вини продавця і компенсувати частину витрат, якщо це все зафіксовано в юридичному порядку - підписаний договір.

 Перевірити документи на квартиру.
Самому перевірити юридичну «чистоту» квартири складно, тому краще звернутися до професіонала.
Наприклад, є ризик з квартирами, які переходять у спадок. Може з'явитися ще один спадкоємець, який в судовому порядку доведе своє право на частку. 
Особливий порядок продажу квартири, в якій прописаний неповнолітній, або майна, яке купувалося в шлюбі.
Купівля житла за дорученням також таїть в собі ризики. Один з ключів до оцінки ситуації (наскільки вона безпечна) - це сама довіреність. Уважно її вивчіть. Чим менше проміжок часу між видачею довіреності та датою купівлі-продажу, тим краще - менше ризиків, що довіреність виявиться скасованою. Деякі схеми шахрайства базуються саме на тому, що квартиру продають за дорученням, яка скасована, тобто недійсна, але покупець про це не знає.

Юридичні консультації надає керуючий партнер Анжеліка Кобелєва- Лискова — член Всеукраїнської громадської організації Асоціація Правників України

Prostir Агенція Нерухомості
Здійснює мрії про нове та комфортне житло вже понад 10 років.

Асоціація фахівців з нерухомості
Члени асоціації фахівців з нерухомості України.